Неділя, 19.05.2024, 01:22
Вітаю Вас Гість | RSS

 Трудове навчання для вчителів

Напилки, види, призначення, будоваРеєстраціяВхід


Меню сайту
Корисна інформація

Форма входу

Тема заняття: Напилки, види, призначення, будова.

Мета заняття: 1) Навчальна – сформувати в учнів знання про будову напилка та вміння правильно виконувати прийоми роботи на практиці.

2) Виховна – виховувати в учнів культуру праці та бережливе ставлення до технічного обладнання;  удосконалювати трудове виховання школярів;

3) Профорієнтаційна – формувати в учнів стійкі професійні інтереси та продовжити ознайомлення учнів із професією слюсаря;

4) Розвиваюча – розвивати у школярів спеціальні здібності і технічне мислення, вміння аналізувати.

Дидактичні засоби: Плакати: “Робота з напилком”.

Обладнання, інструменти та матеріали: киянка, зубило, рисувалка, лінійка, листовий метал.

Трудові дії, прийоми та операції: випрямляння, розмічання тонколистового металу, рубання металу.

Хід і зміст заняття.

I.   Організаційний момент (2-3 хв.).

1)    Введення учнів в майстерню після дзвоника в спецодязі;

2)    Перевірка присутності учнів за журналом;

3)    Перевірка підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, креслярські прилади);

4)    Призначення чергових за графіком;

5)    Організація робочих місць.

II.   Повторення раніше вивченого матеріалу (10 хв.).

1)    Контрольні запитання:

·        Чому лезо зубила роблять у формі клина?

·        Чому робоче місце слюсаря під час рубання зубилом огороджують?

·        Що є спільного в будові зубила і напилка?

2) Форма перевірки знань фронтальна.

III.   Вивчення нового матеріалу (15 хв.).

1) Повідомлення нової теми (усно).

2)    Техніко-технологічні відомості з розкриттям їх суті(подаю учням новий матеріал за допомогою словесного методу – розповіді, свою розповідь супроводжую демонстрацією прийомів роботи за допомогою плакату).

У тих випадках, коли треба заокруглити частину деталі, зачистити задирки, зняти маленький шар металу, використо­вують напилки. Напилки відрізняються від зубила формою і принципом дії. Так, якщо ріжуча кромка зубила в формі клина роз'єднує метал, то зуби напилка або насічка, що також мають форму клина, зрізують кусочки металу. Для обпилювання тонколистового металу і зачищання деталей застосовують напилки з дрібною насічкою (личкувальні) різ­ного профілю в перерізі.

Приступаючи до обпилювання тонкого листового металу, і   треба пам'ятати: щоб заготовка не зігнулась і не деренчала в  процесі  обпилювання,  її  треба  кріпити  між   дерев'яними брусочками.

Працюють напилком так, як показано на плакаті. На початку руху вперед (від себе) натискують сильніше на кінець напилка, ніж на ручку. Закінчуючи рух, ручку притискують сильніше, діж кінець напилка.

Під час зворотного руху до себе на напилок не натискують зовсім (холостий хід).

Якість обпилювання поверхні перевіряють косинцем або лінійкою. Між обробленою поверхнею і гранню контрольного інструмента не повинно бути зазорів.

Для кращого закріплення нового матеріалу учнями даю на самостійне опрацювання матеріалу із підручника.

IV.    Закріплення нового матеріалу (5 хв.).

1)    Питання для закріплення нового матеріалу:

·        Що є спільного в будові зубила і напилка?

·        Який пристрій використовують для обпилювання тонкої жесті в лещатах?

·        Як треба розподіляти зусилля рук під час обпилювання заготовки в лещатах?

2) Форма закріплення нового матеріалу - фронтальна.

V.  Вступний інструктаж (9-12 хв.).

1) Повідомлення теми, мети і завдань практичної роботи (усно):

Тема: Обпилювання тонколистового металу напилками.

Мета: Навчитись виконувати операції обпилювання металу напилком.

Повідомлення вказівок про підготовку до роботи, організацію робочого місця;

2)    Пояснення і показ прийомів та способів виконання нових операцій.

3)    Повідомлення про причини браку:

Брак і помилки в роботі виникають за таких обставин:

а) невірне виконання операцій;

б) порушення правил техніки безпеки;

в) невміле поводження з інструментом.

5)  Перевірка правильності засвоєння практичних прийомів і способів виконання операцій: двом учням („сильному” і ”середньому” ) пропонується виконати операції що демонстрував вчитель.

6) Показ зразків виробів.

7) Ознайомлення з технологічною документацією:

Учням ознайомлюються з технологічною карткою на виготовлення виробу(молоток).

Самостійна робота учнів і інструктаж вчителя (34-35 хв.).

А. Самостійна робота учнів.

1)    Зміст роботи учнів:

Учні починають виконувати практичну роботу.

2) Форма організації праці групова.

Б. Інструктаж вчителя.

1) Форма проведення – фронтальна;

2) Зміст цільових обходів робочих місць учнів;

1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця ;

2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, рухів і якості виробів;

3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю;

4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов;

Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці, виробничої санітарії;

3) Прийняття і оцінка робіт.

VI.        Заключний інструктаж (5 хв.).

1)     Підведення підсумків практичної роботи;

2)     Повідомлення оцінок за якість виробів кожного учня;

3)     Відзначення кращих робіт і їх демонстрація;

4)     Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів;

5)     Загальна характеристика заняття.

VII.        Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими (10 хв.).

Кожний учень починає прибирати своє робоче місце за 10 хвилин до закінчення заняття. В цей же час починають прибирання майстерні чергові

Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поділитися
Copyright MyCorp © 2024