Субота, 18.05.2024, 22:36
Вітаю Вас Гість | RSS

 Трудове навчання для вчителів

Перевірка точності виробів і формРеєстраціяВхід


Меню сайту
Корисна інформація

Форма входу

Тема: Комплексні роботи. Перевірка точності виробів і форм. Складання виробів різьбовим з’єднанням.

Мета заняття:

Навчальна мета: Засвоєння послідовності дій складання виробу різьбовим з’єднанням.

Виховна мета: Виховувати в учнів акуратність.

Розвиваюча мета: Розвивати в учнів логічне мислення.

Профорієнтаційна мета: Ознайомлення учнів з професією інженера-конструктора.

Об’єкт праці: Затискач.

Дидактичні засоби: плакат “Різьба, різьбове з’єднання.”, технологічна карта на виготовлення деталей затискача, готовий зразок об’єкту праці.

Трудові дії, прийоми та операції: Складання виробу шляхом виконання роз’ємного з’єднання

Хід і зміст заняття:

I.      Організаційний момент ( 2 – 3 хв.)

1.       Учні заходять в майстерню після дзвінка разом із вчителем.

2.       Перевірка присутності учнів за журналом.

3.       Перевірка підготовленості учнів до заняття: наявність зошита, підручника, спецодягу.

4.       Призначення чергових за графіком, можливі поправки.

5.       Організація робочих місць.

II.   Повторення раніше вивченого матеріалу ( 4 – 5 хв.)

1.       Розкажіть правила закріплення заготовки у верстаті?

2.       Що таке деталь?

3.       Як потрібно готувати заготовку до свердління?

4.       Розкажіть правила безпеки при роботі на верстаті?

    III.     Вивчення нового матеріалу ( 12 – 15 хв.)

1.       Повідомлення нової теми (усно).

2.      Перевірка точності виробів і форм. Складання виробів різьбовим з’єднанням. Правила скріплення деталей різьбовим з’єднанням.

Вимірювальні інструменти. Правила користування штангенциркулем, та іншими вимірювальними інструментами. Ознайомлення з професією інженера-конструктора. Види з’єднань: роз’ємні та нероз’ємні, та їх особливості. Різьбові нероз’ємні з’єднання.

(Виклад нового матеріалу провести у вигляді пояснення з демонстрацією: плакат “Правила виконання точіння, фрезерування та свердління”, основні прийоми показати на прикладі.)

IV.           Закріплення нового матеріалу (5-10 хв.)

1.       Які вимірювальні інструменти ви знаєте?

2.       Як користуватись штангенциркулем?

3.       Які є види з’єднань?

4.       Що таке роз’ємні з’єднання?

V.    Вступний інструктаж ( 12 – 15 хв.)

1.     Повідомлення теми і мети практичної роботи

Тема: Продовження виготовлення учнями деталей затискача.

Мета: Перевірка розмірів деталей та складання виробу.

2.     Повідомлення вказівок про: підготовку до роботи, організацію

робочого місця, правила безпеки праці (усно). Особливу увагу звернути на робочий одяг учнів.

3.     Пояснення і показ прийомів та способів виконання операцій і трудових дій

4.     Ознайомлення із технічною документацією:

Продемонструвати учням технологічну карту на виготовлення затискача розібрати з ними послідовність та зміст операцій.

5.     Повідомлення про норми часу (40 хв.), критерії оцінювання

і видача практичних завдань (чергові роздають робочий

інструмент та заготовки).

6.     Розподіл учнів за робочими місцями.

7.     Демонстрація об’єкту праці.

VI.     Самостійна практична робота учнів, інструктаж вчителя(44–55хв)

А. Самостійна робота учнів

1.       Зміст роботи учнів: отримавши завдання учні починають

     виготовлення об’єкту праці.

2.       Форма організації праці: фронтальна

  Б. Інструктаж вчителя

1.        Форма проведення: індивідуальна.

2.        Зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1–й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи.

2–й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій та рухів.

Постійна перевірка дотримання учнями безпеки праці.

3.        Прийняття та оцінка робіт (учні по ходу виконання здають роботи індивідуально).

VII.        Заключний інструктаж ( 3 – 5 хв.).

1.       Підведення підсумків практичної роботи

2.       Повідомлення оцінок за якість виробів кожного учня.

3.       Визначення кращих робіт і їх демонстрація.

4.       Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів.

5.       Загальна характеристика заняття

VIII.    Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими.

Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поділитися
Copyright MyCorp © 2024