Субота, 18.05.2024, 23:32
Вітаю Вас Гість | RSS

 Трудове навчання для вчителів

Зварювання його види призначення і застосуванняРеєстраціяВхід


Меню сайту
Корисна інформація

Форма входу

Тема заняття: Зварювання, його види, призначення і застосування.

Мета уроку:

Навчальна: сформувати знання про види зварювання, причини деформації зварних з’єднань їх запобігання.

Виховна: виховувати точність і акуратність у роботі.

Розвиваюча: розвивати вміння планувати і організовувати власну діяльність, контролювати і регулювати її;

Профорієнтаційна: знайомити з професією зварювальника.

Об’єкт праці: металеві пластинки, заклепки.

Дидактичні засоби: підручник “Трудове навчання ” 11 клас, плакат.

 Обладнання: молоток, підтримки, обтискачі, натяжки, чекани.

Хід і зміст заняття:

I.      Організаційний момент

1.    Учні заходять в майстерню після дзвінка разом із вчителем.

2.       Перевірка присутності учнів за журналом.

3.       Перевірка підготовленості учнів до заняття: наявність зошита, підручника,  фартуха.

4.       Призначення чергових за графіком.

II.   Повторення раніше вивченого матеріалу

1. Що являє собою заклепкове з’єднання?

2. За призначенням, які бувають заклепкові з’єднання?

3. Яким інструментом користуються при виготовленні заклепкового з’єднання?

4. Що таке заклепка?

5. Види браку при з’єднанні заклепкою?

III.     Вивчення нового матеріалу

1.       Повідомлення теми заняття: Зварювання. Його види, призначення і застосування.

2.       Новий матеріал:

Суть зварювання – виконання не рознімного з’єднання деталей завдяки використанню міжатомних сил щеплення.

Розрізняють:

1.     Зварювання плавленням (електродугове, газове, електрошлакове, електронно-променеве).

2.     Зварювання тиском (електроконтактне, ультразвукове і т.д.)

Ручне дугове зварювання здійснюється за способом розробленим російським інженером М. Г. Славяновим. Воно полягає в тому, що під час проходження електричного струму між електродом і заготовками виникає електрична дуга, температура якої приблизно 6000 градусів С, кромки деталей розплавлюються і простір між ними заповнюється розплавленим електродом з’єднуючи їх.

Закріплення нового матералу:

1.     Суть зварювання?

2.     Суть дугового зварювання?

3.     Суть електроконтактного зварювання?

4.    Суть ультразвукового зварювання?

IV.     Вступний інструктаж

1.        Потрібно навчитися виконувати заклепкові шви.

2.        При клепанні  дотримуватись таких основних операцій:

-       Утворення отвору під заклепку в з’єднувальних деталях свердлінням.

-       Встановлення заклепки в отвір.

- Утворення замикаючої головки заклепки, тобто власне клепання.

3.        Не забувати про правила безпеки паці.

4.        Перевірка якості роботи.

5.        Чергові роздають заготовки та інструменти.

V.   Самостійна робота учнів, інструктаж вчителя

А. Самостійна робота учнів

1.       Учні отримали заготовку. Розмічання, свердління, клепання.

2.        Форма організації праці індивідуальна.

Б. Інструктаж вчителя

1.        Форма проведення: ідивідуальна

2.        Зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1–й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи.

2–й обхід: перевірка правильності виконання трудових дій, прийомів, рухів.

3-й обхід: Перевірка виконання правил техніки безпеки.

VII.        Заключний інструктаж ( 3 – 5 хв.).

1.        Підведення підсумків практичної роботи.

2.        повідомлення оцінок.

3.        демонстрація кращих робіт.

4.        аналіз помилок

5.       загальна характеристика заняття

6.       Домашнє завдання

VIII. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні черговими.

 

Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поділитися
Copyright MyCorp © 2024