Неділя, 19.05.2024, 02:01
Вітаю Вас Гість | RSS

 Трудове навчання для вчителів

Склеювання заготовок для точіння виробівРеєстраціяВхід


Меню сайту
Корисна інформація

Форма входу

Тема заняття: Відомості про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини. Склеювання заготовок для точіння виробів з отворами на токарному верстаті.

Мета заняття:

Навчальна:Сформувати в учнів знання про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини; дати поняття про підготовку заготовок склеюванням для точіння пустотілих виробів.

Виховна:Виховувати в учнів працелюбність, культуру праці, відповідальне ставлення до власності; удосконалювати трудове виховання учнів.

 Розвиваюча:розвивати вміння планувати і організовувати власну діяльність, контролювати і регулювати її.

Профорієнтаційна: знайомити учнів з професією столяра.

Об’єкт праці:Склеювання заготовок для виконання токарних робіт.

Дидактичні засоби: Таблиці: “Прийоми точіння деревини”, “Пристрої до токарного верстата”, “Прийоми склеювання”, технологічна картка, готовий зразок об’єкту праці.

Обладнання, інструменти та матеріали: верстак, рубанок, киянка, олівець, лінійка, дошка, клей, струбцини, фуганок, кутник, пензель, обтискні бруски.

Трудові дії, прийоми та операції: розмічання, склеювання, стругання.

Хід і зміст заняття.

I.      Організаційний момент ( 2 – 3 хв.)

1.    Учні заходять в майстерню після дзвінка разом з вчителем.

2.       Перевірка присутності учнів за журналом.

3.       Перевірка підготовленості учнів до заняття: наявність зошита, підручника, олівця, лінійки, спецодягу.

4.       Призначення чергових за графіком.

5.       Організація робочих місць.

II.   Повторення раніше вивченого матеріалу ( 4 – 5 хв.)

1.       Аналіз домашнього завдання.

2.       Контрольні запитання для повторення:

-   Які види обробки деревини виконують на токарних верстатах?

-   Назвіть будову токарного верстата і призначення його окремих частин?

-    Які ви знаєте пристрої та пристосування для токарного верстата?

-   Які токарні інструменти ви знаєте?

-   Які види клеїв ви знаєте?

3.      Перевірка знань: усне фронтальне опитування.

4.       Прізвища учнів яких заплановано опитати.

5.       Критерії оцінювання знань і вмінь учнів з попередньої теми:

Високий рівень навчальних досягнень(10, 11, 12 балів) – виконуються всі вимоги до відповіді, тобто вона є вірна і чітко сформульована;

Достатній рівень навчальних знань(7, 8, 9 балів)– у відповідях учень може допускати неточності, які виправляє самостійно;

Середній рівень навчальних досягнень(4, 5, 6 балів)- у відповідях учні допускають помилки, які вони виправляють з допомогою вчителя;

Початковий рівень навчальних досягнень(1, 2, 3 бали)- відповіді свідчать про те, що учень не знає основних положень навчального матеріалу;

III.    Вивчення нового матеріалу ( 12 – 15 хв.)

На сьогоднішньому занятті ми розглянемо з вами прийоми підготовки заготовок склеюванням для виконання токарних робіт.(спочатку вчитель разом з учнями повторюють види клеїв та види склеювання заготовок, після цього учням демонструються плакати з прийомами склеювання і інструментами які при цьому використовуються).

Режимом склеювання називають сукупність правил, які вказують, як і за яких умов здійснюється склеювання.

Основними показниками режиму склеювання є:кількість клею, яку наносять на одиницю площі склеюваних поверхонь; вологість і температура деревини; температура приміщення; температура клейового розчину; величина тиску; температура плит преса; час витримування.

Для забезпечення міцного клейового з¢єднання деталі накладають одна на одну і стискують. Величина тиску залежить від виду клею і в¢язкості породи деревини.

Запресовані заготовки мають бути під тиском до повного схоплювання клейового шва. Час витримування під пресом при склеюванні становить 3-5годин. (режими склеювання розповісти в усній формі).

Порядок склеювання заготовок:

1.       Приготувати клейовий розчин.

2.       Приготувати заготовки до склеювання

-   визначити вади деревини і положення базової сторони;

-   простругати кромки заготовок спочатку рубанком, а потім фуганком;

-   перевірити кутником перпендикулярність площин кромки і пласті заготовки;

-   розмістити заготовки в пакет так щоб напрями випуклості річних кілець на їх торцях чергувались.

3.       Склеїти бруски-ділянки в щит

-   рівномірно нанести клей на всю довжину;

-   стиснуті заготовки струбцинами;

-   зняти зайвий клей сухою ганчіркою;

-   покласти запресований щит в відведене місце.

(порядок склеювання заготовок продемонструвати і записати в робочий зошит).

V.   Закріплення нового матеріалу ( 2 – 3 хв.)

    1. Які фізичні процеси відбуваються при склеюванні деревини ?

    2. Як перевірити якість клейового розчину?

    3. Який інструмент використовується при склеюванні?

    4. В якій послідовності склеюють деталі з деревини?

VI.     Вступний інструктаж ( 12 – 15 хв.)

Тема: Склеювання заготовок по ширині і товщині.

Мета: Навчитись прийомам склеювання деревини по ширині і товщині.

  На практичній роботі ви маєте виконати склеювання заготовок для точіння виробів з отворами на токарному верстаті. (вчитель демонструє учням обєкт праці і пояснює процес виконання склеювання заготовок  на прикладі).

Роботу учні виконують індивідуально

VI.     Самостійна практична робота учнів, інструктаж вчителя(44–55хв)

А. Самостійна робота учнів

1.       Зміст роботи учнів: отримавши завдання учні починають

склеювання заготовок.

2.       Форма організації праці: індивідуальна

  Б. Інструктаж вчителя

1.        Форма проведення: індивідуальна.

2.        Зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1–й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи.

2–й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій та рухів.

3-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов

Постійна перевірка дотримання учнями безпеки праці.

3.        Прийняття та оцінка робіт(учні по ходу виконання здають роботи індивідуально).

VII.        Заключний інструктаж ( 3 – 5 хв.)

1.       Підведення підсумків практичної роботи

2.       Повідомлення оцінок за якість виробів кожного учня.

3.       Визначення кращих робіт і їх демонстрація.

4.       Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів.

5.       Загальна характеристика заняття

6.       Домашнє завдання:прочитати Ст_____

VIII.    Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими.

 

Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поділитися
Copyright MyCorp © 2024