Тема
заняття:
Відомості про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини. Прийоми
роботи на токарному верстаті.
Мета
заняття:
Навчальна:Продовжити формувати в
учнів знання
про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини, прийоми точіння
деталей і заготовок що мають отвори.
Виховна:Виховувати в учнів працелюбність, культуру праці,
відповідальне ставлення до власності; удосконалювати трудове виховання
учнів.
Розвиваюча:розвивати вміння планувати і
організовувати власну діяльність, контролювати і регулювати її.
Профорієнтаційна: знайомити учнів з професією
токаря.
Об’єкт праці:рамка для картин.
Дидактичні засоби: Плакати: “Прийоми точіння
деревини”, “Пристрої до токарного верстата”, технологічна картка, готовий
зразок об’єкту праці.
Обладнання, інструменти та
матеріали: токарний
верстат, патрон, планшайба, набір різців, свердла, свердлильний патрон, ключі,
центрошукач, викрутка, лінійка, нутромір, кронциркуль, олівець, шило, шурупи,
заготовки.
Трудові дії, прийоми та
операції:
розмічання, точіння.
Хід і зміст
заняття.
I.
Організаційний момент ( 2 –
3 хв.)
1. Учні заходять в майстерню
після дзвінка разом з вчителем.
2. Перевірка присутності учнів
за журналом.
3. Перевірка підготовленості
учнів до заняття: наявність зошита, підручника, олівця, лінійки, спецодягу.
4. Призначення чергових за
графіком.
5. Організація робочих місць.
II. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 4 – 5 хв.)
1. Аналіз домашнього завдання.
2. Контрольні запитання для
повторення:
1 .
Які ви знаєте пристрої для токарних верстатів ?
2.
Як перевірити якість склеєної заготовки?
3.Який
інструмент використовується при точінні деталей що мають отвори?
4.
В якій послідовності виконують точіння?
3. Перевірка знань: усне
фронтальне опитування.
4. Прізвища учнів яких
заплановано опитати.
5. Критерії оцінювання знань і
вмінь учнів з попередньої теми:
Високий рівень навчальних
досягнень(10, 11, 12 балів) – виконуються всі вимоги до
відповіді, тобто вона є вірна і чітко сформульована;
Достатній рівень навчальних знань(7, 8, 9 балів)– у відповідях учень може
допускати неточності, які виправляє самостійно;
Середній рівень навчальних
досягнень(4, 5, 6 балів)- у відповідях учні допускають
помилки, які вони виправляють з допомогою вчителя;
Початковий рівень навчальних
досягнень(1, 2, 3 бали)- відповіді свідчать про те,
що учень не знає основних положень навчального матеріалу;
III.
Вивчення нового матеріалу (
12 – 15 хв.)
На
сьогоднішньому занятті ми розглянемо з вами прийоми точіння деталей і заготовок
що мають отвори на токарних верстатах.
Послідовність
вивчення нового матеріалу:
- Види
робіт які виконуються при внутрішньому точінні.
- Налагодження
верстата для внутрішнього точіння.
- Закріплення
заготовки в патроні і на планшайбі.
- Свердління
центрового отвору.
- Розрахунок
циліндричних і конічних отворів.
(вивчення нового матеріалу
провести у вигляді розповіді використовуючи при цьому демонстрацію плакатів).
IV.
Закріплення нового матеріалу
( 2 – 3 хв.)
1. Які ви знаєте пристрої для токарних
верстатів?
2. Як перевірити якість склеєної заготовки?
3. Який інструмент використовується при
точінні деталей що мають отвори?
4. В якій послідовності виконують точіння?
V.
Вступний інструктаж ( 12 –
15 хв.)
Тема: Прийоми точіння деталей і заготовок що мають
отвори.
Мета: Навчитись прийомам прийомам точіння деталей і
заготовок що мають отвори.
На практичній роботі ви маєте виточити рамку для
картин на токарному верстаті. (вчитель
демонструє учням обєкт праці і пояснює процес виконання та послідовність
роботи на прикладі).
Роботу учні виконують індивідуально
VI.
Самостійна практична робота
учнів, інструктаж вчителя(44–55хв)
А. Самостійна робота учнів
1. Зміст роботи учнів:
отримавши завдання учні починають
виконувати завдання.
2. Форма організації праці:
індивідуальна
Б. Інструктаж
вчителя
1.
Форма проведення: індивідуальна.
2.
Зміст цільових обходів робочих місць учнів:
1–й обхід: перевірка правильності
організації робочого місця і початку роботи.
2–й обхід: перевірка правильності
виконання трудових прийомів, дій та рухів.
3-й обхід: перевірка правильності
дотримання технічних умов
Постійна перевірка дотримання учнями безпеки праці.
3.
Прийняття та оцінка робіт(учні по ходу виконання здають роботи
індивідуально).
VII.
Заключний інструктаж ( 3 – 5
хв.)
1. Підведення підсумків
практичної роботи
2. Повідомлення оцінок за
якість виробів кожного учня.
3. Визначення кращих робіт і їх
демонстрація.
4. Аналіз найхарактерніших
помилок і недоліків в роботі учнів.
5. Загальна характеристика
заняття
6. Домашнє завдання:прочитати
Ст100-105.
VIII.
Прибирання робочих місць і
приміщення майстерні черговими.
|