Неділя, 19.05.2024, 01:22
Вітаю Вас Гість | RSS

 Трудове навчання для вчителів

Сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревиниРеєстраціяВхід


Меню сайту
Корисна інформація

Форма входу

Тема заняття: Відомості про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини. Точіння деталей і заготовок з отворами на токарному верстаті.

Мета заняття:

Навчальна: Продовжити формувати в учнів знання про сучасні прогресивні методи і прийоми обробки деревини; забезпечити засвоєння прийомів точіння деталей і заготовок що мають отвори.

Виховна: Виховувати в учнів працелюбність, культуру праці, відповідальне ставлення до власності; удосконалювати трудове виховання учнів.

Розвиваюча: розвивати вміння планувати і організовувати власну діяльність, контролювати і регулювати її.

Профорієнтаційна: знайомити учнів з професією токаря.

Дидактичні засоби: Таблиці: “Прийоми точіння деревини”, “Пристрої до токарного верстата”, технологічна картка, готовий зразок об’єкту праці.

Обладнання, інструменти та матеріали: токарний верстат, патрон, планшайба, набір різців, свердла, свердлильний патрон, ключі, центрошукач, викрутка, лінійка, нутромір, кронциркуль, олівець, шило, шурупи, заготовки.

Трудові дії, прийоми та операції: розмічання, точіння.

Хід і зміст заняття.

I.      Організаційний момент  ( 2 – 3 хв.)

1.    Учні заходять в майстерню після дзвінка разом з вчителем.

2.       Перевірка присутності учнів за журналом.

3.       Перевірка підготовленості учнів до заняття: наявність зошита, підручника, олівця, лінійки, спецодягу.

4.       Призначення чергових за графіком.

5.       Організація робочих місць.

II.   Повторення раніше вивченого матеріалу ( 4 – 5 хв.)

1.       Аналіз домашнього завдання.

2.       Контрольні запитання для повторення:

-   Які види обробки деревини виконують на токарних верстатах?

-   Назвіть будову токарного верстата і призначення його окремих частин?

-   Які ви знаєте пристрої та пристосування для токарного верстата?

-   Які токарні інструменти ви знаєте?

-   Які види клеїв ви знаєте?

3.       Перевірка знань: усне фронтальне опитування.

4.       Прізвища учнів яких заплановано опитати.

5.       Критерії оцінювання знань і вмінь учнів з попередньої теми:

Високий рівень навчальних досягнень(10, 11, 12 балів) – виконуються всі вимоги до відповіді, тобто вона є вірна і чітко сформульована;

 Достатній рівень навчальних знань(7, 8, 9 балів)– у відповідях учень може допускати неточності, які виправляє самостійно;

Середній рівень навчальних досягнень(4, 5, 6 балів)- у відповідях учні допускають помилки, які вони виправляють з допомогою вчителя;

Початковий рівень навчальних досягнень(1, 2, 3 бали)- відповіді свідчать про те, що учень не знає основних положень навчального матеріалу;

III.     Вивчення нового матеріалу ( 12 – 15 хв.)

На сьогоднішньому занятті ми розглянемо з вами прийоми точіння деталей і заготовок що мають отвори на токарних верстатах.

Послідовність вивчення нового матеріалу:

-   Види робіт які виконуються при внутрішньому точінні.

-   Налагодження верстата для внутрішнього точіння.

-   Закріплення заготовки в патроні і на планшайбі.

-   Свердління центрового отвору.

-   Розрахунок циліндричних і конічних отворів.

(вивчення нового матеріалу провести у вигляді розповіді використовуючи при цьому демонстрацію плакатів).

IV.     Закріплення нового матеріалу ( 2 – 3 хв.)

    1. Які ви знаєте пристрої для токарних верстатів ?

    2. Як перевірити якість склеєної заготовки?

    3. Який інструмент використовується при точінні деталей що мають отвори?

    4. В якій послідовності виконують точіння?

V.   Вступний інструктаж ( 12 – 15 хв.)

Тема: Прийоми точіння деталей і заготовок що мають отвори.

Мета: Навчитись прийомам прийомам точіння деталей і заготовок що мають отвори.

         На практичній роботі ви маєте виточити тарілку для харчових продуктів на токарному верстаті. (вчитель демонструє учням обєкт праці і пояснює процес виконання та послідовність роботи  на прикладі).

Роботу учні виконують індивідуально

VI.     Самостійна практична робота учнів, інструктаж вчителя(44–55хв)

А. Самостійна робота учнів

1.       Зміст роботи учнів: отримавши завдання учні починаютьвиконувати завдання.

2.       Форма організації праці: індивідуальна

Б. Інструктаж вчителя

1.        Форма проведення: індивідуальна.

2.        Зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1–й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи.

2–й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій та рухів.

3-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов

Постійна перевірка дотримання учнями безпеки праці.

3.        Прийняття та оцінка робіт(учні по ходу виконання здають роботи індивідуально).

VII.        Заключний інструктаж ( 3 – 5 хв.)

1.       Підведення підсумків практичної роботи

2.       Повідомлення оцінок за якість виробів кожного учня.

3.       Визначення кращих робіт і їх демонстрація.

4.       Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів.

5.       Загальна характеристика заняття

6.       Домашнє завдання:прочитати Ст100-105.

VIII.    Прибирання робочих місць і приміщення майстерні черговими.

 

Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поділитися
Copyright MyCorp © 2024